Firma Adı İletişim Konum
İLKADIM ÇOCUK AKADEMİ YAYIN. İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Yeşildere Mahallesi Anadolu Bulvarı No: 36 / Atakum / SAMSUN / TÜRKİYE
İletişim: +90 850 532 5225
Web: https://www.cocukakademi.com/
Salon: 2
Stant: 220A
Ürün Grupları
  • Kultur Yayinlari
  • Egitim ve Kaynak Kitaplari Sinava Hazirlik Yayinlari

ÇOCUK AKADEMİ ÖZGEÇMİŞİ İlkadım Çocuk Akademi Yayıncılık ünvanıyla Samsun da 2019 yılında kurmuş olduğumuz firmamız, eğitim-kültür yayıncılığı ve matbaa sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Sunduğumuz araç ve yöntemler, çocukların öğrenmelerine ve gelişimlerine yardımcı olurken mutlu ve kendileri olmaları için onlara fırsat sunuyor. Çocuk Akademi nin amacı; çocukların, her şeyden önce mutlu ve daima kaliteli zaman geçirmesine zemin hazırlayan araç gereci tespit ve temin etmek. Çocuğun eğlenirken öğrendiği; keşfetmenin, problem çözmenin, sorumluluk almanın, ona sağladığı özgürlük ve eğlence alanından sonuna kadar keyif alabildiği aynı zamanda ebeveynlere de yol gösterici materyaller sunmak. Çocuk gelişimine ve ebeveynlere verdiği destekle Türkiye nin Çocuk Portalı unvanını hakkını vere vere sürdürmek. Firmamız bu ilkeler ile kuruluşunun ilk yıllarından itibaren önce Kontrol Paneli ile oynanan Dikkat Setleri ve Hikayeler Serisi ardından MEB müfredatına uygun Eğitim Setleri, Özgün içeriği ile Etkinlik Setleri, Yaz-Sil Kitapları, Kes-Boya-Yapıştır Kitapları, Okuma Yazma Öğreniyorum Seti, Şimdi Konuşma Vakti gibi 0-8 yaş aralığı için çocuk edebiyatı ürünleri sunmaktadır. Ayrıca tasarım ekibi ile yeni projeler sürdürülmekte ve 7 den 70 e hitap eden yeni içerikler tasarlanmaya devam edilmektedir. Bugüne kadar imza attığı özgün setleri, kitapları, materyalleri ve setlerinin çevirileri ile İsviçre, Almanya gibi Avrupa ülkelerinde de hizmet veren firmamız yeni dillerde diğer Dünya ülkelerindeki çocuklar ile de tanışmayı hedefliyor. Yayınevimiz siz değerli ebeveyn, eğitimci ve çocuklardan aldığı bu destek ve güven ile kurumsal olarak daha iyi bir gelecek, daha mutlu çocuklar için yeni proje ve ürünlere imza atmaya devam edecektir.

Çocuk Akademi Şimdi Konuşma Vakti SetiÇocuk Akademi Şimdi Konuşma Vakti Seti
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ŞİMDİ KONUŞMA VAKTİ SETİ Çocuk Akademi Şimdi Konuşma Vakti Seti 12-36 ay arasındaki çocuklar için Uzman Çocuk Psikoloğu ve Çocuk Gelişimci eşliğinde özenle tasarlanmıştır. Set içerisinde sırasıyla: -Şimdi Konuşma Vakti-İlk Sesler -Şimdi Konuşma Vakti-İlk Kelimeler -Şimdi Konuşma Vakti-İlk Cümleler şeklinde 3 kitap yer almaktadır. Her kitap 40 sayfa etkinlik içermektedir. Bu etkinlikler Millî Eğitim Bakanlığı 0-36 ay çocuklar için eğitim programı doğrultusunda çocukların dil becerisini destekleyici şekilde hazırlanmıştır. Set içerisinde aile, duyu organları, hayvanlar, meyveler, sebzeler, giysiler, renkler, taşıtlar, meslekler, eylemler, zaman, zıt kavramlar gibi birçok konu ele alınmıştır. Bu konular bilmece, tekerleme, ses kartları, 5N1K, hikâye, eşleştirme, kes yapıştır, boyama gibi çeşitli etkinlikler ile eğlenceli hale getirilmiştir. Bebeklerin konuşma sürecinde zengin uyaranlı çevrenin sağlanması gerekmektedir. Resimli kitaplar, dil gelişimini destekleyecek zengin uyaranlara sahiptir. Bu kitaptaki etkinlikleri bebeğiniz ile yaparken onun düzgün konuşmasına, duygu ve düşüncelerini net şekilde ifade etmesine, sözcük dağarcığını geliştirmesine ve sesleri, sözcükleri doğru telaffuz etmesine yardımcı olursunuz. Aynı zamanda çocuklar Türkçeyi daha düzgün kullanmayı öğrenir, algı ve dikkat becerilerini de bu kitaplar sayesinde geliştirirler.

Çocuk Akademi İlkadım 2 Yaş Dikkat SetiÇocuk Akademi İlkadım 2 Yaş Dikkat Seti
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İlkadım 2 Yaş Dikkat Seti 24-36 ay arasındaki çocuklar için Uzman Çocuk Psikoloğu ve Çocuk Gelişimciler eşliğinde özenle tasarlanmıştır. İlkadım 2 Yaş dikkat seti içerisinde 32 şer sayfadan oluşan 5 adet kitap ve her kitabın içerisinde 13 adet etkinlik ve her kitap sonunda bir hikaye bulunmaktadır. Türkçe-İngilizce çift dil olarak hazırlanmıştır. 16 taşlı kontrol karesiyle kullanılan İlkadım 2 Yaş Dikkat Seti, toplamda 160 sayfada; 65 etkinlik, 5 hikaye içermektedir. 16 farklı konseptte etkinlik barındıran İlkadım 2 Yaş Dikkat Seti aynı zamanda her etkinliğin içerisinde Kazanımlar, Görev ve Akademi bölümleri ile ailelere bu setin çocuklara neler öğretebileceği hakkında bilgiler vermektedir.

Çocuk Akademi 3 yaş dikkat setiÇocuk Akademi 3 yaş dikkat seti
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

3 Yaş Dikkat Seti 36-48 ay arasındaki çocuklar için Uzman Çocuk Psikoloğu ve Çocuk Gelişimciler eşliğinde özenle tasarlanmıştır. Çocuk Akademi 3 Yaş Dikkat Seti içerisinde 32 şer sayfadan oluşan 5 adet kitap ve her kitabın içerisinde 15 adet etkinlik bulunmaktadır. 16 taşlı kontrol karesiyle kullanılan Çocuk Akademi 3 Yaş Dikkat Seti, toplamda 160 sayfada; 75 etkinlik içermektedir. Türkçe-İngilizce olarak çift dil halinde yazılmıştır 23 farklı konseptte etkinlik barındıran Çocuk Akademi 3 Yaş Dikkat Seti aynı zamanda her etkinliğin içerisinde Kazanımlar, Görev ve Akademi bölümleri ile ailelere bu setin çocuklara neler öğretebileceği hakkında bilgiler vermektedir. Çocuk Akademi 3 Yaş Dikkat Seti Kitap Listesi Yaşantımız Canlılar Renklerle Dünyamız Temel Kavramlar İlk Matematik Çocuk Akademi Dikkat Setleri 2-8 yaş arası çocuklar için harika bir etkinlik saatinin mimarı olmaktadır. Farklı konseptlerle hazırlanan, çocuğun zihinsel, fiziksel, duygusal gelişimini destekleyici alıştırma ve faaliyetler sayesinde ona eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşatabilirsiniz. Ayrıca bu eğitici setler üzerinde onunla beraber çalışarak oyun saatlerini daha verimli hale getirebilir, birlikte kaliteli zamanlara imza atabilir, çocuğunuzla aranızdaki duygusal bağı güçlendirebilirsiniz.

Çocuk Akademi 4 yaş dikkat setiÇocuk Akademi 4 yaş dikkat seti
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Çocuk Akademi 4 yaş Dikkat Güçlendirme seti 48-60 arası çocuklar için Uzman Psikolog ve Çocuk gelişimci eşliğinde, çocukların algı durumlarına uygun şekilde özenle tasarlanmıştır. Çocuk Akademi 4 yaş Dikkat Setinin içerisinde 5 adet farklı konularda etkinlik kitapları vardır. Kitaplardaki egzersizlerin tümü uzmanlar tarafından geliştirilen taşlı sistemle oynanmaktadır. 5 adet egzersiz kitabının her biri 32 sayfadır ve her bir kitapta 15 er adet konularına göre ayrılmış dikkat etkinlikleri mevcuttur. Toplamda 160 sayfadan oluşan Çocuk Akademi 4 Yaş Dikkat Seti içerisinde 75 adet her biri en az 16 farklı adım egzersiz bulunmaktadır. Türkçe-İngilizce olarak çift dil halinde yazılmıştır. 31 farklı konseptte etkinlik barındıran Çocuk Akademi 4 Yaş Dikkat Seti aynı zamanda her etkinliğin içerisinde Kazanımlar, Görev ve Akademi bölümleri ile ailelere bu setin çocuklara neler öğretebileceği hakkında bilgiler vermektedir. Çocuk Akademi 4 Yaş Dikkat Seti Kitap Listesi Keşiflerim Dikkat ve Hafıza Matematik Alıştırmalarım Akıl Oyunları Odaklanma Çocuk Akademi Dikkat Setleri 2-8 yaş arası çocuklar için harika bir etkinlik saatinin mimarı olmaktadır. Farklı konseptlerle hazırlanan, çocuğun zihinsel, fiziksel, duygusal gelişimini destekleyici alıştırma ve faaliyetler sayesinde ona eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşatabilirsiniz. Ayrıca bu eğitici setler üzerinde onunla beraber çalışarak oyun saatlerini daha verimli hale getirebilir, birlikte kaliteli zamanlara imza atabilir, çocuğunuzla aranızdaki duygusal bağı güçlendirebilirsiniz.

Çocuk Akademi Okuma Yazma Öğreniyorum SetiÇocuk Akademi Okuma Yazma Öğreniyorum Seti
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

1.Sınıf Okuma Yazma Seti Çocuk Akademi Yayıncılık tarafından okuma yazma öğretimi amacıyla tasarlanan 1.sınıf okuma yazma seti dik temel harflerden oluşmaktadır. Uzman Psikolog ve Çocuk Gelişimci eşliğinde 60-72 ay arası 1.Sınıf çağı çocuklar için, MEB Müfredatına uygun olarak özenle hazırlanmıştır. Okuma-yazma seti toplamda 536 sayfadan oluşan 10 kitap, 1 yazı defteri ve okuma yazma belgesi içermektedir. Çocuk Akademi Okuma Yazma Öğreniyorum Setinde ELAKİN, OMUTÜY, ÖRIDSB, ZÇGŞCP, HVĞFJ harf gruplarını içeren 5 harf grubu kitabı bulunmaktadır.1.sınıf matematik müfredat konuları olan uzamsal ilişkiler, eş nesneler, tartma, doğal sayılar, doğal sayılarla toplama-çıkarma işlemleri, paralarımız, kesirler, zaman ölçme, geometrik şekiller ve cisimler, geometrik örüntüler, veri toplama ve değerlendirme, uzunluk ölçme, sıvı ölçmeyi kapsayan İlk Matematik Alıştırmaları kitabını içermektedir.Ayrıca setin içerisinde kılavuz çizgili yazı defteri bulunmaktadır.

Çocuk Akademi Etkinlik Setleri Hepsi Bir AradaÇocuk Akademi Etkinlik Setleri Hepsi Bir Arada
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Çocuk Akademi 2 yaş etkinlik seti Çocuk Akademi 3 yaş etkinlik seti Çocuk Akademi 4 yaş etkinlik seti Çocuk Akademi 5 yaş etkinlik seti Çocuk Akademi 6 yaş etkinlik seti Çocuk Akademi 2 Yaş Etkinlik 3 kitap toplam 216 sayfadan oluşur. Bu kitaplar MEB okulöncesi kazanımlarına ek olarak temel yaşam becerilerini sağlayan bilişsel işlevleri desteklemek amacı ile tasarlanmıştır. Set içerisinde kodlama, örüntü, görsel-işitsel dikkat, renk, sayı, geometrik şekil, boyama, kes-yapıştır gibi ellibeş türde etkinlik bulunmaktadır. Karekod sistemi ile çocuğunuzun dinleyebileceği bilmeceler, dinle ve bul etkinliklerinin yanı sıra tüm etkinliklerin cevap anahtarı Karekod sistemi ile görüntülenebilmektedir. Uzman Psikolog ve Çocuk Gelişimci eşliğinde tasarlanan bu set özgün çizim ve görselleri ile çocuğunuzun hem eğlenmesi hem de öğrenirken tüm gelişim alanlarının desteklenmesi amaçlanmıştır. ! KAREKOD SİSTEMİ İLE CEVAP ANAHTARI

Okul Öncesi Eğitim Seti 5 YaşOkul Öncesi Eğitim Seti 5 Yaş
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Uzman Psikolog ve Çocuk Gelişimci eşliğinde 60-72 ay arası çocuklar için MEB okul öncesi kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Ayrıca uluslararası eğitim yaklaşımlarından STEM felsefesine dayanarak Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik, Sanat ve Kodlama alanında içerikler sunmaktadır. 5 Yaş Okul Öncesi Eğitim Seti toplam 554 sayfadan oluşan 13 kitap, 1 çıkartma kitabı, gelişim dosyası, portfolyo ve başarı belgesi içermektedir. Set içerisinde Yakın Çevrem, Sağlık, Ekoloji, Keşif ve Deney, Teknoloji, Uzay Bilimi, Ülkemiz, Sanat ve Spor, Matematik, Kodlama, Start Up English, Sanat, Aile Katılımı isimli 13 kitap ve bu kitaplara uygun Çıkartma Kitabı bulunmaktadır. Neden sonuç ilişkisi kurma, deney yapma, kodlama, İngilizce eğitimi, ses-harf çalışmaları, ilişkilendirme, mandala gibi farklı etkinlik konseptleri özgün tasarım ve çizimler ile şekillendirilmiştir. Çocuğunuzun STEMAC felsefesi ile beş gelişim alanını desteklerken araştıran, keşfeden, okula ve günlük yaşama uyum sağlayan, akademik alanda başarılı bireyler olmasını amaçlamaktadır. 5 YAŞ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM SETİ 1. Kitap: Yakın Çevrem- 40 sayfa 2. Kitap: Sağlık- 40 sayfa 3. Kitap: Ekoloji- 40 sayfa 4. Kitap: Keşif ve Deney- 40 sayfa 5. Kitap: Teknoloji- 40 sayfa 6. Kitap: Uzay Bilimi- 40 sayfa 7. Kitap: Ülkemiz- 40 sayfa 8. Kitap: Sanat ve Spor- 40 sayfa 9. Kitap: Matematik- 40 sayfa 10. Kitap: Kodlama- 40 sayfa 11. Kitap: Start Up English- 40 sayfa 12. Kitap: Sanat- 40 sayfa (çek KOPARLI) 13. Kitap: Aile Katılımı- 44 sayfa (çek KOPARLI) 14. Kitap: Çıkartmalar 11 yaprak PET SPİRALLİ Gelişim Dosyası Portfolyo- 8 sayfa Başarı Belgesi

Çocuk Akademi Yaz-Sil Serisi Okuma Yazmaya Hazırlık SetiÇocuk Akademi Yaz-Sil Serisi Okuma Yazmaya Hazırlık Seti
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

YAZ-SİL SERİSİ OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK SETİ Çocuk Akademi Yayıncılık tarafından tasarlanan Yaz-Sil Serisi Okuma Yazmaya Hazırlık Seti Uzman Psikolog ve Çocuk Gelişimci eşliğinde 5 yaş ve üzeri çocuklar için, MEB Müfredatına uygun olarak özenle hazırlanmıştır. Yaz-Sil Okuma Yazmaya Hazırlık Seti toplamda 120 sayfadan oluşan 5 kitap ve 2 yaz sil kalemi içermektedir. Set içerisindeki 5 kitap: 1-ELAKİN 1. GRUP HARFLER- 24 SAYFA 2-OMUTÜY 2. GRUP HARFLER-24 SAYFA 3-ÖRIDSB 3. GRUP HARFLER-24 SAYFA 4-ZÇGŞCP 4. GRUP HARFLER-24 SAYFA 5-HVĞFJ 5. GRUP HARFLER-24 SAYFA Çocuk Akademi Yaz-Sil Serisi Okuma Yazmaya Hazırlık Setinde ELAKİN, OMUTÜY, ÖRIDSB, ZÇGŞCP, HVĞFJ harf gruplarını içeren 5 harf grubu kitabı bulunmaktadır. Bu kitaplardaki 29 harf sırasıyla Harf tanıma, Ses ayırt etme, Harf Yazma ve harfe yönelik Dikkat Etkinlikleri ile işlenmektedir. Çocuğunuz Kitaptaki etkinlikleri tekrar tekrar çizip silebilir. Uzun süreli kullanıma uygundur. Çünkü kitap sayfaları kolayca yırtılmaz, deforme olmaz. Yaz-Sil Serisi Okuma Yazmaya Hazırlık Seti ile Elde Edilecek Kazanımlar Setin kutusunun arka kısmında kitapların kullanım sırasını görebilir ve çocuğunuza rahatça harfleri öğretebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuz bu etkinlikler ile eğlenirken el becerileri gelişir. Dikkat geliştirme etkinlikleri ile öğrenilen harfe yönelik işitsel dikkat, kelime tamamlama yapabilirsiniz. MEB Müfredatı ELAKİN Ses Sistemi esas alınarak hazırlanan Çocuk Akademi Yaz-Sil Serisi Okuma Yazmaya Hazırlık Seti farklı etkinlik ve görseller ile çocuğunuzun keyifle okuma-yazmaya merak duymasını hedeflemektedir. Koordinasyon becerilerini geliştirerek çocukları okuma yazmaya hazırlamaktadır. Tüm harf grupları tamamlandığında, çocuğunuz harfleri rahatça tanıyabilir ve yazabilir.

Çocuk Akademi Hikaye Seti (8 Hikaye)Çocuk Akademi Hikaye Seti (8 Hikaye)
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Zehra Brokoli Yiyor Zehra nın Annesi İşe Gidiyor Zehra nın Kardeşi Oluyor Zehra Hayvanları Besliyor Leyla Koş Tuvalete Pekmez Çayı Sabırsız Civciv Okul Nasıl Bir Yer

Çocuk Akademi Yaz Sil Serisi (9 Kitap)Çocuk Akademi Yaz Sil Serisi (9 Kitap)
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ÇOCUK AKADEMİ YAZ SİL SERİSİ- 9 KİTAP 2-4 Yaş çocuklar için hazırlanan 9 Kitabın her biri 24 sayfadan oluşmaktadır. Yaz-Sil kalem içerisinde hediyedir. Çocuğunuz Kitaptaki etkinlikleri tekrar tekrar oynayıp silebilir. Uzun süreli kullanıma uygundur. Çünkü kitap sayfaları kolayca yırtılmaz, deforme olmaz. Kitap içerisinde Uzman Psikolog ve Çocuk Gelişimci eşliğinde hazırlanan iki resim arasındaki farkları bulma etkinlikleri bulunmaktadır. Etkinlik görselleri hayvanlar, mevsimler gibi çocukların ilgisini çekecek bir formatta hazırlanmıştır. Çocuğunuz bu etkinlikler ile eğlenirken el göz koordinasyonu gelişir. Ayrıca kitaplar Görsel dikkat ve odaklanma becerilerini destekler.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • ÇOCUK AKADEMİ