Firma Adı İletişim Konum
DEHA TERAPİ EĞİTİM VE DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.
Maltepe Mah. Eski Çırpıcı Yolu Sokak No: 2/8 Merter İş Mrkz. C Blok Merter / Zeytinburnu / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 212 514 5099
Web: https://www.adeda.com.tr/
Salon: 2
Stant: 203
Ürün Grupları
 • Egitim ve Kaynak Kitaplari Sinava Hazirlik Yayinlari

Akademik bir kadro tarafından 2007 yılında İstanbul da kuruldu. Çocuk gelişimi üzerine eserler üretmektedir. Çocuklara özel olarak 2 yaşından itibaren her kademeye ayrı ayrı eserler üretmektedir. 18 yaşı da kapsayan her yaşa özel geniş bir ürün yelpazesine sahip. Çeşitli eğitim kitaplarından, test kitaplarına, ahşap eğitim materyallerine kadar farklı ürünler üretmektedir.

Dikkati Güçlendirme SetiDİKKAT VE KONSANTRASYON EĞİTİMİ EGZERSİZLERİ.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

KİTAP İÇERİĞİ DGS 2 yaş 3 adet kitaptan oluşmaktadır. Her kitap 161 sayfadan oluşmaktadır. Kitapların sıralaması kesinlikle zorluk sıralaması olarak algılanmamalıdır. Kitapta çocuklarımızın yaşı içerisinde yapabileceği kolay ve zor egzersizler bir araya getirilerek sıralanmıştır. Üst üste zor egzersizler verilmemiştir ki çocuklar sıkılıp kitaptan vazgeçmesin. DGS İLE İLGİLİ HEDEFLER / GENEL FAYDALARI Öğrenme sistemini aktif bir şekilde çalıştırır. Dikkat becerilerinde artış olur, dikkat hataları azalır. Çalışmaya ve öğrenmeye karşı istek artar. Görsel alana girenleri fark eder ve ayırt eder. El göz koordinasyonu artar. İnce motor becerilerinde artış olur, el becerileri gelişir. Dinleme becerisi artar, işitsel algısında kuvvetlenme olur. Planlama ve sıralama becerilerinde artış olur, karşısına çıkan problemlerde fayda sağlar. Zihinsel enerjinin bir konuya odaklanmasına yarar. Düşünme becerilerini destekler, yorumlama becerisini geliştirir. Esnek düşünebilmeye yardımcı olur. Kısa süreli bellek, uzun süreli bellek gelişimine fayda sağlar. Farklı bakış açıları ile problem çözmeye yarar sağlar. Aritmetik becerisine katkı sağlar. Soyutlama becerisine fayda sağlar. Sözel becerilerini artırır. Unutkanlığı azaltır. Kavrama süratini geliştirir. Farklı açılardan öğrenme becerisini destekler.

Dikkati Güçlendirme Seti PlusDİKKAT VE KONSANTRASYON EĞİTİMİ EGZERSİZLERİ.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Dokun. Oyna. Öğren Dokunarak, eğlenerek, hissederek dikkatinizi artırın. Artık çocuklar daha mutlu ve daha istekli çalışıyor! Ahşap materyaller, şekiller, hayal gücü, görsel algı... Adeda Yayıncılık ve Doç. Dr. Osman ABALI tecrübesi ile tümü bu sistemde. Dikkati Güçlendirme Seti Plus içerisinde yer alan egzersizler ile beyindeki 27 farklı algı merkezini harekete geçirerek çocuklardaki dikkatin devamlılığını sağlayan, odaklanmayı artıran, öğrenme güçlüğünün giderilmesine yardımcı olan bir eserdir. Her çocuğun eğlenerek algısını geliştiren, Türkiye de ve dünyada ilk, performans becerilerini geliştiren eğitim seti.

ETKİN OKUMA VE ANLAMA SETİOkuduğunu etkin şekilde anlama çalışması.
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Renkli toplam 5 kitap, her biri 136 sayfa 1. hamur kağıt Amerikan bristol kapak Okumayı güçlendirme egzersizleri ETKİN OKUMA VE ANLAMA SETİ VE HEDEFLER Okuduğunu anlamasına yardımcı olmak Görsel algıyı farklı duyuların aracılığıyla kuvvetlendirip okumayı güçlendirmek İşitsel algı ve işitsel ayrımlaştırmaya yardımcı olmak Dikkatini yoğunlaştırmasına yardımcı olmak Dikkat eksikliğinden kaynaklanan okuma hatalarını azaltmak Keyifli bir uygulama ile sıkılmadan eğitim ortam sağlamak Duyu sistemlerinin eğitim verilen kişinin maksimum kulanmasını sağlayarak anlamayı artırmak Okumanın zor, sıkıcı bir faaliyet olmasını önleyerek eğitim alan kişini bundan hoşlanmasını sağlamak Okumayı sevdirmek Sözel becerileri artırmak Ders çalışma ve eğitim uygulamalarını kolaylaştırmak.

ADEDA İLK OKUMA YAZMA SETİOkuma ve yazmayı hızlı ve tekin öğreten set
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ADEDA İLK OKUMA YAZMA SETİ - 13 Kitap - YENİ [ MEB Müfredatına Uygun ] Bu eğitim programı öğrenci temelli algı sistemini geliştirerek okuma yazma öğrenimine farklı bir boyut kazandırmıştır. Adeda Yayıncılık, İlk Okuma Yazma Seti ile okuma yazma eğitimi çok kolay. Setimiz, ahşap materyalleri, dikkat ve öğrenme egzersizleriyle etkin öğrenme sistemi sunar. İlk Okuma Yazma Seti, el-göz koordinasyonu, ince motor becerileri, görsel algı, öğenilen bilgilerin pekiştirilmesi, matematik kavramları, doğal sayılar, ritmik sayma, temel matematik egzersizleri içermektir. Materyaller ile hece egzersizleri, ince motor becerileri, yapıcılık, eğlenceli oyun ile pekiştirme yapılmaktadır. Setimiz ile tüm ses ve hecelerin okunması, yazılması öğretilmektedir. Okuma hızının ve akıcılığının artırılması amaçlanmaktadır. Yazma ve okuma hatalarının düzeltilmesi hedeflenmektedir. Her okulda ve eğitim kurumunda rahatlıkla uygulanabilecek bu sistem TÜRKİYE de bir İLK olarak siz değerli eğitimcilerimize sunulmuştur. Evde anne babalar da rahatlıkla çocuklarına çalıştırabilir. KUTUDA NELER VAR? 33 adet ahşap materyal üzerinde harfler, heceler ve kelimeler bulunmaktadır. 2 adet ahşap zemin bulunmakta olup, üzerinde küçük ve büyük formatlara alfabe ve çizgi çalışmaları yer almaktadır. Ahşap materyallerin kullanımı kitap yönergelerinde yer almakta olup, MEB müfredatına uygun harf öğrenimi sağlamaktadır. Set içerisinde 10 adet kitap egzersiz kitabı bulunmaktadır. 3 adet harf gruplarına göre hazırlanmış resimli okuma kitabı yer almaktadır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

 • DİKKATİ GÜÇLENDİRME SETİ
 • SİGARAYI GÜLEREK BIRAKIN
 • ETKİN OKUMA VE ANLAMA SETİ
 • DİKKATİ GÜÇLENDİRME SETİ TEST
 • YAZMAYI GÜÇLENDİRME SETİ
 • ADEDA İLK OKUMA VE YAZMA SETİ
 • OKUMAYI GÜÇLENDİRME SETİ
 • DİKKATİ GÜÇLENDİRME SETİ İNGİLİZCE
 • DİKKATİ GÜÇLENDİRME SETİ PLUS
 • DİKKATİ GÜÇLENDİRME SETİ ARAPÇA