KARADENİZ 2. KİTAP FUARI SAMSUN’DA AÇILDI

Kuruluşumuz TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan Karadeniz 2. Kitap Fuarı 2016 - Samsun, 23 Şubat 2016 Salı günü, Samsun Valisi Sayın İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz, TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Sayın Doğan Hızlan ve Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Sayın Metin Celal’in değerli katılımlarıyla TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde saat 12.00’de düzenlenen törenle açıldı.

Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkıları olacağına inandığımız Samsun Kitap Fuarı’na 150 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılırken, fuar süresince panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinlikleri gibi 50 kültür etkinliği düzenlenecektir.

Etkinlik Programı, İmza Günleri ve Katılımcı Liste

Etkinlikler, imza günleri ve Okur ve Yazar Buluşmaları kapsamında Emre Kongar, Canan Tan, Mustafa Armağan, Ömer Sevinçgül, Deniz Kavukçuoğlu, Sevil Atasoy, Şükrü Erbaş, Murat Menteş, İsmail Saymaz, Ahmet Şimşirgil,  Bahadır Yenişehirlioğlu, Aret Vartanyan, Nebil Özgentürk, Nazan Tacer, Feridun Andaç, Nedim Gürsel, Kahraman Tazeoğlu, Menderes Samancılar, Ayşe Tolga ve Murat Tavlı’nın da aralarında bulunduğu pek çok yazar fuarda okurlarıyla buluşacak. Etkinlik programı, imza günleri ve katılımcı listemizi görmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz: www.karadenizkitapfuarisamsun.com

Yeni Nesil Yazarlar TÜYAP’ta

Çok sayıda  genç okura ulaşan yeni nesil yazarlardan Koray Yersüren, Emine Can ve Merve Akıncı 25 Mart Cuma günü düzenlenen söyleşide kendi yazarlık serüvenlerini anlatmak üzere okurlarıyla bir araya gelecek.
 
Yaşar Kemal Ölüm Yıldönümünde Fuarda Anılıyor

Geçtiğimiz yıl yitirdiğimiz edebiyatımızın büyük ustası, 11. İstanbul Kitap Fuarı onur yazarımız Yaşar Kemal’i Yapı Kredi Yayınları ile birlikte düzenleyeceğimiz bir sergiyle anacağız. “Güneş Karabuda’nın Objektifinden Yaşar Kemal Fotoğrafları” sergisi, fuar süresince ziyaret edilebilir. Sergi aynı zamanda iki söyleşiyle tamamlanacak. 26 Şubat Cuma günü “Yaşar Kemal’in Ardından” etkinliğinde Nebil Özgentürk ve İnan Çetin, 27 Şubat Cumartesi günü “Yaşar Kemal - Bir Ömür Edebiyat” etkinliğinde ise Feridun Andaç konuşmacı olacak.
Ücretsiz Servislerle Fuar Alanına Ulaşmak Çok Kolay
Ücretsiz servislerimizle fuar boyunca Cumhuriyet Meydanı ve Fuar Alanı arasında karşılıklı seferler düzenlenecektir. Ayrıca Atakum YURTKUR Öğrenci Yurdu önünden de servis kaldırılacaktır.

CUMHURİYET MEYDANI - FUAR ALANI

Fuar Alanına Gidiş : 09.30 - 10.30 - 11.30 - 12.30 - 13.30 - 14.30 - 15.30 - 16.30 - 17.30 - 18.30
Fuar Alanından Dönüş : 13.00 - 15.00 - 17.00 - 19.00 - 20.00*

ATAKUM YURTKUR ÖĞRENCİ YURDU ÖNÜ (YEŞİLYURT AVM KARŞISI) - FUAR ALANI

Fuar Alanına Gidiş : 10.00 - 13.00 - 16.00
Fuar Alanından Dönüş : 14.00 - 20.00*
*Son Gün Fuar Alanından Kalkan Son Servislerin Kalkış Saati 19.00 olacaktır.

Fuar Ziyaret Saatleri

Girişin ücretsiz olduğu Karadeniz Kitap Fuarı, 23-27 Şubat 2016 tarihleri arasında 10.00-20.00, kapanış günü olan 28 Şubat 2016 tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.
 
Karadeniz Kitap Fuarı TÜYAP Samsun’da

TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi, Tekkeköy’de Yaşar Doğu Spor Salonu’nun yanında (Atatürk Bulvarı Cumhuriyet Mahallesi Cumhuriyet Sokak No:2 Tekkeköy / Samsun) bulunuyor.

Bizi Takip Edin

Karadeniz 2. Kitap Fuarı’yla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, katılımcı yayınevlerini, imza günleri ve etkinlik programıyla ilgili detayları web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz:
www.karadenizkitapfuarisamsun.com
www.facebook.com/karadenizkitapfuari
www.twitter.com/kitapfuari
www.instagram/kitapfuari
 
 
Saygılarımızla,
TÜYAP A.Ş. 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN